Úvodná stránka

TV program - program televíznych staníc s možnosťou prispôsobenia




<
Júl 2017
PoUtStŠtPiSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
>
  • TV program Markíza

    logo TV stanice MarkízaMarkíza
    05:05 TELEVÍZNE NOVINY [i] 05:15 Jugi a Pyramída svetla [i] 06:35 Duck Dodgers II. 26/26 [i] 07:05 Moja mama veterinárka I. 5/13 [i] 08:00 Legenda [i] 09:45 Krok za krokom I. 9-10/22 [i] 10:45 Smallville VI. 18-19/22 [i] 12:25 Tarzan, opičí muž [i] 14:35 Harry Potter a väzeň z Azkabanu Dolby [i] 17:10 Crusoe [i] 19:00 TELEVÍZNE NOVINY [i] 19:20 DNES [i] 19:45 Počasie [i] 19:50 Športové noviny [i] 20:00 Sprisahanie: Operácia XIII. 1-2/2 [i] 23:30 Lovci myšlienok [i]
  • TV program Jednotka

    logo TV stanice JednotkaJednotka
    05:45 Motormagazín [i] 06:05 Postav dom, zasaď strom [i] 06:35 Pocoyo II. 13/52 [i] 06:45 Všetky psy idú do neba I. 11 [i] 07:05 Timon a Pumbaa 13/25 [i] 07:30 Phineas a Ferb 15/26 [i] 07:55 Elá hop! [i] 08:25 Kmotor Remenár a kmotor Hrebenár [i] 09:40 Falcon Beach 15/26 [i] 10:25 Zrodený pre lietanie [i] 11:25 Svet v obrazoch [i] 11:55 O 5 minút 12 [i] 13:00 Agatha Christie : Poirot [i] 13:55 Agatha Christie : Poirot [i] 14:50 Povstalecká história 8 [i] 16:15 Víťazstvo lásky 6/6 [i] 17:55 Zmenáreň [i] 18:20 Domáci majstri [i] 18:25 Večerníček [i] 18:30 Domáci majstri [i] 18:35 Uvoľnite sa, prosím [i] 19:20 SOS špeciál [i] 19:30 Správy STV [i] 19:55 Góly body sekundy [i] 20:05 Počasie [i] 20:15 Skutočný príbeh: Zabíjala nenávisť 1/2 [i] 21:50 Skutočný príbeh: Zabíjala nenávisť 2/2 [i] 23:30 Krutá spravodlivosť [i] 00:55 Agatha Christie : Poirot [i] 01:45 Agatha Christie : Poirot [i] 02:40 Uvoľnite sa, prosím [i]
  • TV program Dvojka

    logo TV stanice DvojkaDvojka
    05:05 Správy STV [i] 05:30 Halali [i] 06:00 Televíkend [i] 06:25 Motormagazín [i] 06:50 Živá panoráma [i] 07:35 Správy STV [i] 07:55 Farmárska revue [i] 08:15 Slovenské národné povstanie 1944 [i] 09:45 Louis Pasteur 1/3 [i] 11:05 Slovenské miniatúry [i] 11:20 Sivá húska [i] 12:15 My sme malí muzikanti [i] 12:45 Povesti a balady [i] 13:10 Orientácie [i] 13:40 Formula 1 - hlavné preteky [i] 16:05 Svidník 1999/Spevy mojej zeme [i] 17:05 Smrť chodí po horách [i] 18:35 Zlaté hity [i] 19:15 Večerníček [i] 19:30 Správy STV [i] 19:50 Keno 10 [i] 20:00 Na križovatke SK + CZ [i] 21:45 Poklady sveta IV. [i] 22:00 Z hranej tvorby slovenských autorov [i] 23:20 BJD 2007 [i] 00:10 Udalosti ČT [i] 00:45 Správy STV [i] 01:09 Záver vysielania
  • TV program JOJ

    logo TV stanice JOJJOJ
    05:00 VÍKENDOVÉ PROMI NOVINY [i] 05:50 Veľký televízny príbeh: Po daždi [i] 07:20 Dobrodružstvá pána Magooa [i] 08:15 Pinocchio [i] 08:40 Karate Kid [i] 09:10 Simpsonovci VIII. 6 [i] 09:35 Blízko smrti 14 [i] 10:30 Medicopter 117 - Štart seriálu [i] 12:15 Blízko smrti 15,16 [i] 14:00 Hrozba podľa Biblie 1,2/2 [i] 18:00 PRVÉ NOVINY 18:10 NAJLEPŠIE POČASIE 18:20 Nové bývanie [i] 19:00 KRIMI NOVINY 19:30 NOVINY TV JOJ 19:55 ŠPORT 19:59 NAJLEPŠIE POČASIE 20:00 PREMIÉRA: Princezná Samuraj [i] 01:30 Správny policajt [i] 03:25 Damages - V ohrození života II. [i] 04:45 Po daždi [i]
  • TV program JOJ Plus

    logo TV stanice JOJ PlusJOJ Plus
    05:45 Dr. Hermanová [i] 06:30 Zvieracia klinika [i] 07:00 Zorro 67 [i] 07:30 Julie Lescautová VI. 3 [i] 09:15 V uliciach San Francisca 1,2/119 [i] 10:55 Zorro 68 [i] 11:15 Zvieracia klinika [i] 11:50 Klub EURO výhercov [i] 14:15 Doktorka Quinnová 51,52 [i] 15:50 Julie Lescautová VI. 4 [i] 17:30 Navzdory osudu 58,59 [i] 19:00 KRIMI NOVINY “N“ 19:30 NOVINY TV JOJ “N“ 19:55 Detektív XXL 2 - Indiáni [i] 21:30 Skica smrti [i] 23:00 V uliciach San Francisca 1,2/119 [i] 00:45 Nočné reprízy
  • TV program AXN

    logo TV stanice AXNAXN
    06:00 Poslední trosečník XII. - Panama 10/15 [i] 07:00 Poslední trosečník XII. - Panama 11/15 [i] 08:00 Wildfire III. 4/13 [i] 09:00 Hvězdná brána: Atlantida IV. 7/20 [i] 10:00 Hvězdná brána: Atlantida IV. 8/20 [i] 11:00 Sue Thomas: Agentka FBI II. 4/22 [i] 12:00 Wildfire III. 4/13 [i] 13:00 Vodní krysy III. 1/26 [i] 14:00 Poslední trosečník XIII. - Cookovy Ostrovy 16/16 [i] 15:00 The Amazing Race XIV. 10/11 [i] 16:00 Sue Thomas: Agentka FBI II. 4/22 [i] 17:00 Wildfire III. 4/13 [i] 18:00 All Saints V. 19/43 [i] 19:00 Posel ztracených duší III. 15/18 [i] 20:00 Spider-Man [i] 22:20 Podstata strachu 3/13 [i] 23:20 Myšlenky zločince IV. 22/22 [i] 00:20 Pacovo mužstvo III. 21/26 [i] 02:05 Podstata strachu 3/13 [i] 02:50 Spider-Man [i]
  • TV program Discovery

    logo TV stanice DiscoveryDiscovery
    05:00 Americký chopper 23 [i] 06:00 Ďábelské stroje: Zaoceánská soutěž: Požární stříkačky [i] 06:25 Jak to funguje: Žhnoucí žárovka/dalekohled/stroj na espresso/autobaterie [i] 06:50 Jak se to dělá 44 [i] 07:15 Bořiči mýtů: Speciál videozáznamů z Youtube [i] 08:10 Svět budoucnosti: Revoluční vozidla budoucnosti [i] 09:05 Samovolné exploze [i] 10:00 Běsnící příroda: Sesuvy půdy [i] 10:55 Výzva k boji: Indie [i] 11:50 Americká rychlá kola: Chevy Low Rider 59 - část 1 [i] 12:45 Rození obchodníci na cestách: Mercedes - část 1 [i] 13:15 Rození obchodníci na cestách: Mercedes - část 2 [i] 13:40 Špinavé práce: Mezek dřevorubcem [i] 14:35 Nutné k přežití: Belize [i] 15:30 Nejsmrtelnější úlovek: Nic pro staré chlapy [i] 16:25 Jak to funguje: Elektrická kytara/akvárium/přehrávač s pevným diskem/vysavač [i] 16:55 Jak se to dělá 45 [i] 17:20 Svět budoucnosti: Revoluční vozidla budoucnosti [i] 18:15 Top Trumps: Záchranářská výstroj [i] 18:45 Top Trumps: Super auta [i] 19:10 Americký chopper 23 [i] 20:05 Bořiči mýtů: Auto v dešti [i] 21:00 Nejmocnější zbraně: Robotičtí válečníci [i] 21:55 Chris Ryan u nejlepších policejních sborů světa: Nejlepší okamžiky [i] 22:50 Vězněm v cizině: Mark [i] 23:45 Ross Kemp v Afghánistánu 3 [i] 00:40 Zničeno ve vteřině 35 [i] 01:10 Očitá svědectví 4 [i] 01:40 Samovolné exploze [i] 02:40 Zázraky vytvořené lidmi v Asii: Korejský expres [i] 03:40 Jak to funguje: Hodinky Quartz/MP3 přehrávač/mikrofon/chladnička [i] 04:05 Bořiči mýtů: Auto v dešti [i]
  • TV program ČT1

    logo TV stanice ČT1ČT1
    05:00 Co mám dělat, když...? [i] 05:15 Postřehy odjinud [i] 05:20 O češtině [i] 05:35 Zajímavosti z regionů [i] 06:00 Navštívenka [i] 06:25 Ve dvou se to lépe táhne 9/13 [i] 06:30 Borůvka a Kvítko 9/13 [i] 06:45 Pět draků vodáků 9/13 [i] 06:50 Ferda 18/26 [i] 07:15 Raníček s Dádou 07:30 Obyčejná koňská historie 6/6 [i] 08:00 Teď vedou, babička s dědou [i] 08:05 Děti kreslí písničky [i] 08:10 To musíš vidět [i] 08:15 Animované písničky [i] 08:20 Rybářská školička 10/10 [i] 08:25 Animované písničky [i] 08:30 Křišťálek meč [i] 09:45 Kalendárium [i] 10:00 Toulavá kamera [i] 10:30 Objektiv [i] 11:00 Eliška a její rod 7/7 [i] 12:00 Otázky Václava Moravce [i] 13:00 Zprávy [i] 13:05 O Háderunovi a víle Elóře [i] 14:25 Cesty víry [i] 14:45 Křesťanský magazín [i] 15:00 Sváteční slovo spisovatele a geologa Václava Cílka [i] 15:10 Srpnová neděle [i] 16:30 Podzemní Čechy II 10/13 [i] 17:00 Čétéčko [i] 17:20 Území bílých králů 7/7 [i] 18:15 Škola Na Výsluní 9/13 [i] 18:45 Večerníček [i] 18:55 Šťastných deset a Šance milion 19:00 Události [i] 19:35 Branky, body, vteřiny [i] 19:50 Předpověď počasí [i] 19:55 Sportka a Šance 20:00 Hodina klavíru [i] 21:45 Herci Jiřího Hubače [i] 22:20 Losování Sportky a Šance 22:25 Konečná stanice Benátky [i] 00:00 Losování Šťastných deset a Šance milion 00:05 Mrtví jako já 13/14 [i] 00:45 Svět umění: Čechov podle Michalkova [i] 01:40 Uvolněte se, prosím [i] 02:25 Recitál Palečka a Janíka [i] 03:00 Otázky Václava Moravce 04:00 Otázky Václava Moravce 2. část
  • TV program ČT2

    logo TV stanice ČT2ČT2
    05:10 Příběhy domů [i] 05:25 Banánové rybičky [i] 05:55 Nedělní ráno s Tomášem Slámou [i] 06:50 Správy STV 07:20 City Folk 2009 - Vídeň 07:50 Panorama [i] 08:30 Československý filmový týdeník 744/2379 [i] 08:45 Alternativní kultura [i] 09:40 Česko jedna báseň: Ivan Motýl [i] 09:45 Čtenářský deník... Markéta [i] 10:05 Film 2009 [i] 10:35 Exit 316: Odvaha [i] 10:55 Mýty a fakta historie: Pancho [i] 11:40 Jef Kratochvil, fotograf [i] 12:00 Tři Alberti a slečna Matylda [i] 13:15 Jubileum [i] 13:50 POP ART [i] 14:30 Jak se žije učitelům romských dětí podle Miry Erdevičky [i] 14:50 Svět umění: Čechov podle [i] 15:45 Světci a svědci [i] 16:00 Znamení a rituály [i] 16:15 Bahna po dvacáté [i] 16:40 Film o seriálu Vyprávěj [i] 17:00 Ztracená patrola [i] 18:10 Poklady světa [i] 18:30 Kultura.cz [i] 18:50 Festival Bohuslava Martinů [i] 19:30 Klíč [i] 20:00 Město mého srdce [i] 20:35 Mezinárodní hudební festival Český [i] 21:00 Zámek Český Krumlov [i] 21:15 Alchymie času [i] 21:30 Egon Schiele [i] 22:00 Echo Dvořákovy Prahy 2009 [i] 22:10 Na plovárně s Adrienou Šimotovou [i] 22:35 Portrét šílenství [i] 23:55 Herbie Hancock: Possibilities 1/2 [i] 00:45 Hodina pravdy [i] 01:40 Čétéčko [i] 02:00 Betlém - naděje lužní krajiny [i] 03:00 Kamera na cestách: Rozdělená země [i] 03:55 Podzemní Čechy II 10/13 [i] 04:20 Krásný ztráty [i] 04:50 Divnopis [i]
  • TV program Nova

    logo TV stanice NovaNova
    05:55 Království surikat II 6 [i] 06:20 Kamarádi z lesa 29 [i] 06:35 Bolek a Lolek 61 [i] 06:50 Batman vítězí 1 [i] 07:15 Spongebob v kalhotách 21 [i] 07:45 Mach a Šebestová k tabuli! [i] 09:00 XXL [i] 10:45 Vinnetou 3: Poslední výstřel [i] 12:35 Unesený 9 [i] 13:30 VC Belgie [i] 16:20 Dennis postrach okolí znovu zasahuje [i] 17:40 Rady ptáka Loskutáka [i] 18:35 Kriminálka Las Vegas III 7 [i] 19:30 Televizní noviny [i] 20:00 Chalupáři 11 [i] 21:05 Mr. GS [i] 21:30 Charlieho andílci: Na plný pecky [i] 23:35 Bulšit [i] 01:05 Báječní lidé 8 [i] 01:55 Novashopping 02:15 HOGO FOGO [i] 03:10 Áčko [i] 04:05 DO-RE-MI [i]
  • TV program Prima

    logo TV stanice PrimaPrima
    06:15 Párty s kuchařem [i] 06:40 X-Men: Začátek IV 9 [i] 07:05 Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka III 1 [i] 07:25 Oggy a škodíci [i] 07:35 Přátelé X 18 [i] 08:05 Hitlerovi muži I 5 [i] 09:05 Svět 2009 [i] 09:35 Agatha [i] 11:25 Receptář prima nápadů [i] 12:30 Mambo [i] 14:15 Ed TV [i] 16:45 Dlouhá cesta [i] 18:55 Zprávy TV Prima [i] 19:35 Chůva k pohledání I 1 [i] 20:00 Vraždy v Midsomeru [i] 22:15 Do noci [i] 00:30 Hi-Lo Country [i] 02:30 Volejte Věštce 04:15 Dvojí nasazení 13 [i]
  • TV program Doma

    logo TV stanice DomaDoma
  • TV program Film+

    logo TV stanice Film+Film+
    05:00 Nebezpečná pravda [i] 06:30 Hollywoodské safari [i] 09:00 Teleshopping 12:00 Kariéristi [i] 13:35 Srdeční záležitosti [i] 15:10 Venuše [i] 16:50 Skandál [i] 18:45 Legenda o slavném návratu [i] 20:50 Příští správná věc [i] 22:40 Vlastní pravidla [i] 00:35 Miluji tě k sežrání [i] 02:20 Vlad narážeč [i] 04:05 Srdeční záležitosti [i]
  • TV program Eurosport

    logo TV stanice EurosportEurosport
    08:30 Motorismus [i] 09:00 Fotbal [i] 10:15 Skoky na lyžích [i] 11:30 Veslování [i] 13:15 Skoky na lyžích [i] 14:45 Fotbal [i] 17:00 Jízda na koních [i] 18:15 Fotbal [i] 19:15 Cyklistika [i] 20:15 Motorismus [i] 20:30 Fotbal [i] 22:00 Fotbal [i] 23:00 Box [i] 00:15 Motorismus [i] 00:30 Skoky na lyžích [i] 01:30 Závěr vysílání
  • TV program Hallmark

    logo TV stanice HallmarkHallmark
    06:00 Poslední přání [i] 08:00 Na jeden večer [i] 10:00 Odvážná holka [i] 12:00 Blondýnka 1/2 [i] 14:00 Blondýnka 2/2 [i] 16:00 Zamilovaná Grace [i] 18:00 McBride: Kdo z vás zabil Martyho? [i] 20:00 Příběh Charlieho andílků [i] 22:00 Médium III 17 [i] 23:00 Médium III 18 [i] 00:00 Médium III 19 [i] 01:00 Médium III 20 [i] 02:00 Blondýnka 2/2 [i] 04:00 Dotek hrůzy [i]
  • TV program Spektrum

    logo TV stanice SpektrumSpektrum
    05:00 Buď já nebo pes 49 [i] 06:00 Mistrovské loupeže 14 [i] 07:10 Znovuobjevitelé 17 [i] 07:40 Znovuobjevitelé 18 [i] 08:10 Lonely Planet [i] 08:40 Lonely Planet [i] 09:10 Jamie vaří doma o vánocích [i] 10:15 Božská čokoláda [i] 11:20 Úsvit lidstva 01 [i] 12:25 Jamieho vepřové hody [i] 13:30 Skryté možnosti 43 [i] 14:00 Skryté možnosti 44 [i] 14:30 Zvířecí rekordmani 15 [i] 15:30 Řeč hmyzí říše 02 [i] 15:50 Znovuobjevitelé 32 [i] 16:15 Znovuobjevitelé 33 [i] 16:45 Mistři švindlu 17 [i] 17:20 Chlapský víkend 13 [i] 17:50 Papua-Nová Guinea [i] 18:25 Buď já nebo pes 50 [i] 19:20 Elektrizující věda 33 [i] 19:55 Elektrizující věda 34 [i] 20:30 Když se Země zatřese 04 [i] 21:25 Úsvit lidstva 02 [i] 22:30 Velká čínská zeď 01 [i] 23:30 Pohromy století 39 [i] 00:25 Tutanchamón [i] 01:25 Příběh o Indii 05 [i] 02:30 Lonely Planet [i] 03:00 Lonely Planet [i] 03:30 Místa ve Středomoří 13 [i] 04:40 Interiéry 13 [i]
  • TV program HBO

    logo TV stanice HBOHBO
    06:00 Hafan hasičem [i] 07:50 Nikdo není sám [i] 09:35 Jmenovec [i] 11:35 Jen proto, že jsme jiní [i] 13:05 Hannah Montana & Miley Cyrus: Koncert Best Of Both Worlds [i] 14:20 Silnice č. 30 [i] 15:45 Harry Potter a Fénixův řád [i] 18:00 Křižovatka smrti 3 [i] 19:30 Před kamerou 36 [i] 20:00 Smrtonosná past 4.0 [i] 22:05 28 týdnů poté [i] 23:45 Berlínské spiknutí [i] 01:30 Zmije [i] 03:30 Dopisy z Iwo Jimy [i]
  • TV program HBO 2

    logo TV stanice HBO 2HBO 2
    08:00 Zpáteční cesta [i] 09:45 Před kamerou 35 [i] 10:15 Mrs. Doubtfire - táta v sukni [i] 12:20 Přijít a zazářit [i] 14:00 Neuvěřitelný příběh [i] 15:30 Volání o pomoc [i] 17:30 Americká kratochvíle [i] 19:15 Liga spravedlivých: Nová hranice [i] 20:30 Kněz je poděs [i] 22:00 Stephanie Daley [i] 23:30 Pláž [i] 01:25 Absurdistán [i] 02:50 Jasný terč [i]
  • TV program Animal Planet

    logo TV stanice Animal PlanetAnimal Planet
    05:35 SOS živočišné říše 3 [i] 06:00 Záchrana mazlíčků 30 [i] 06:30 Záchrana mazlíčků 31 [i] 07:00 Veterinární policie Houston 23 [i] 08:00 Opičí život 1 [i] 08:30 Opičí život 2 [i] 09:00 Ztřeštěná zvířata 5 [i] 09:30 Ztřeštěná zvířata 6 [i] 10:00 Zvířecí pohotovost - doktoři na praxi: Jen to nevzdávat [i] 10:30 SOS živočišné říše 13 [i] 11:00 Zvířecí policie: Útulný dům [i] 12:00 Zvířecí policie: Rahebův mýval [i] 13:00 Veterinární policie Houston: Hluboké rány [i] 14:00 Veterinární policie Houston: Farma na štěňata [i] 15:00 Žokejové: Život se soupeřem [i] 15:30 Žokejové: Faul [i] 16:00 Kdo s koho: Arizona [i] 16:30 Kdo s koho: Aljaška [i] 17:00 Veterinární policie Houston 7 [i] 18:00 Dny delfínů 1 [i] 18:30 Dny delfínů 2 [i] 19:00 Surikatí království: Konec dětství [i] 19:30 Opičí život 6 [i] 20:00 Žraločí muž 2 [i] 21:00 Léto se žralokem [i] 22:00 Nezkrotná příroda: Dvojí útok žraloků bílých [i] 23:00 Veterinární policie Houston 7 [i] 00:00 Veterinární policie Houston 23 [i] 01:00 Surikatí království: Konec dětství [i] 01:30 Opičí život 6 [i] 01:55 Žraločí muž 2 [i] 02:50 Léto se žralokem [i] 03:45 Nezkrotná příroda: Dvojí útok žraloků bílých [i] 04:40 Veterinární policie Houston 7 [i]
  • TV program FilmBox

    logo TV stanice FilmBoxFilmBox
    11:35 8 žen [i] 13:25 Agent z Hongkongu [i] 14:55 Okrsek 13 [i] 16:20 Království za kytaru [i] 17:45 Královna a já [i] 19:25 Tajná zpověď [i] 21:00 Svět podle Prota - K-PAX [i] 23:00 Čas sluhů [i] 00:55 Dům strachu [i] 02:20 Přiznání [i] 03:49 Závěr vysílání

Hernandez prestupuje do West Hamu za 16 miliónov libier
Mexický futbalista Javier Hernandez prestúpil z Bayeru Leverkusen do West Hamu United. Anglický klub zaplatil nemeckému za jeho služby šestnásť miliónov libier, útočník ...

Vo veku 87 rokov zomrel grandslamový a daviscupový víťaz M.Rose
Vo veku 87 rokov zomrel bývalý tenisový grandslamový a daviscupový šampión a neskôr úspešný tréner Mervyn Rose z Austrálie. O smrti člena Medzinárodnej tenisovej siene ...

Bernardeschi podpísal s Juventusom kontrakt do 30. júna 2022
Federico Bernardeschi, archívne foto.

NBA: Koby Altman riadnym generálnym manažérom Clevelandu
Koby Altman sa stal riadnym generálnym manažérom basketbalového tímu NBA Cleveland Cavaliers. Toto leto najprv pracoval na dočasnej báze, po neúspešnom finále play off ...

Aktuálne správy

FOTO: Trojnásobný expremiér Mečiar sa dožíva 75 rokov
Vladimír Mečiar, archívne foto.

Od podpisu zákona o národnej bezpečnosti a vzniku CIA uplynie 70 rokov
Ilustračná snímka

Vatikánsky kardinál Pell sa postavil pred súd pre sexuálne obvinenia
Kardinál George Pell, archívne foto.

Trump prisľúbil Libanonu pomoc s utečencami: Nie som Asadov fanúšik
Donald Trump, archívne foto.

Arabské krajiny rozšírili zoznam teroristov napojených na Katar
Skupina štyroch arabských krajín, ktoré sa snažia izolovať Katar pre údajnú podporu extrémizmu, oznámili včera zaradenie ďalších 18 jednotlivcov a organizácií na svoj ...

Senát schválil začatie debaty o zrušení Obamacare. Trump pocítil úľavu
Na archívnej snímke nový prezident Donald Trump kráča po boku odchádzajúceho Baracka Obamu.

Mnohostranný umelec Albert Marenčin sa dožíva úctyhodného jubilea
Albert Marenčin, archívne foto.

Svet si druhýkrát pripomenie Medzinárodný deň za zachovanie ekosystému
Mangrovové lesy pobrežnej oblasti Sundarbans na pomedzí Bangladéša a Indie.


 
Content is comming here as you probably can see.Content is comming here as you probably can see.